استاندارد ضد آب و ضدگرد و غبار IPX

استاندارد ضد آب و ضدگرد و غبار IPX

استاندارد ضد آب و ضدگرد و غبار IPX به عنوان معیار بین المللی International Protection Marking است، که به مقاومت اسپیکر، ماوس، کیبورد، و سایر تجهیزات الکترونیکی در مقابل رطوبت و گردو خاک تعلق می گیرد.

حال ممکن است برایتان این سوال پیش بیابد که این عدد به چه معنی و یا چرا مهم است؟ یا این که چرا از این ویژگی به عنوان نقطه قوت محصولات آلتیمیت ایرز نام می بریم؟ اگر به دنبال جواب این سوالات هستید، در ادامه این مطلب به این پرسش ها پاسخ داده ایم.

 

استاندارد ضد آب و ضدگرد و غبار IPX – IPX چیست؟

استاندارد ضد آب و ضدگرد و غبار IPXکدهای IP استانداردی است که توسط کمیته بین المللی الکتروتکنیک (IEC) تعیین شده است. طبق گفته سازمان، این کدها به عنوان یک سیستم برای طبقه بندی درجه حفاظت رطوبتی و گردو غبار تجهیزات الکتریکی طراحی شده اند.
کدIPX حفاظت رطوبتی Moisture protection برای محصولات از عدد ۱ تا ۷ می باشد. هر چه این عدد بیشتر باشد مقاوت آن بالاتر می رود. به عدد های IPX و نوع مقاوت آن ها در ادامه توجه کنید.
  • عدد IPX0 به معنی عدم مقاومت رطوبتی
  • عدد IPX2 و IPX1 به معنی مقاوت محصول در مقابل باران سبک و قطرات کم است. مدت زمان تحمل نیز حدود ۱۰ دقیقه است.
  • عدد IPX3 به معنی مقاوت محصول به مدت ۵ دقیقه با زاویه ۶۰ درجه در مقابل قطرات باران و اسپری آب می باشد.
  • عدد IPX4 به معنی مقاوت به مدت ۵ دقیقه در مقابل پاشش آب و باران در تمامی جهات است.
  • عدد IPX5 مقاومت به مدت ۳ دقیقه در مقابل پاشش مستقیم شیر آب در مکان هایی مانند آشپزخانه و یا حمام است.
  • عدد IPX6 با این شماره آی پی محصول به مدت سه دقیقه توان غوطه ور شدن در آب را دارد.
  • عدد IPX7 اما این عدد که در این خبر مورد بحث است، بیشترین میزان مقاوت در برابر رطوبت را تا عمق
  • یک متری غوطه ور شدن در آب را دارد.

 

استاندارد ضد آب و ضدگرد و غبار IPX

اگر بخواهیم بخشی از ویژگی این محصولات را توضیح دهیم میتوان به پورت میکرو USB شارژ محصول به وسیله کابل اشاره کرد. نکته جالب این است که اگر اسپیکر بلوتوث رو داخل آب بیاندازید از طریق پورت نیز آسیبی به محصول نمی رسد.
درباره دابل آپ کردن محصولات ultimateears در خبری با عنوان دابل آپ یا پارتی آپ چیست توضیح کامل می دهیم. شارژ اسپیکر های آلتیمیت ایرز هم بین ۹ تا ۲۰ ساعت است. در آخر اگر دنبال اسپیکربلوتوث با قیمت و کارایی بالا هستید محصولات آلتیمیت ایرز انتخاب بسیار خوبی هستند. اسپیکر بلوتوث های آلتیمیت ایرز دارای IPX7 هستند که در نوع خود بی نظیر و کمتر اسپیکر هایی در دنیا هستند که از این ویژگی برخوردار باشند.

دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *