کیبورد تاچ پد دار به کیبوردی گفته می‌شود که در کنار دکمه‌های خود دارای یک بخش تاچ پد به جای نامبرپد هستند که بیشتر توسط افرادی که کار با تاچ پد را به کار با یک ماوس ترجیح می‌دهند یا برای کار با تلویزیون هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد کیبورد تاچ پد دار

زمانی که در حال کار با تلویزیون هوشمند خود هستید و در حال گشت و گذار در اینترنت هستید، تایپ کردن به کمک کنترل تلویزیون و کیبورد نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش می‌تواند بسیار دشوار باشد؛ کندی سرعت جابه‌جایی اشاره گر تلویزیون نیز می‌تواند در مواقعی عذاب آور باشد.

اما با استفاده از یک کیبورد مناسب به این اعمال سرعت بخشید. در این مقاله می‌خواهیم تا با برترین مدل‌های کیبورد تاچ پد دار توسط لاجیتک و بیاند و ویژگی‌های آن‌ها آشنا شویم.

این دو مدل کیبورد، کیبوردهای لاجیتک K400 و بیاند BK-6800 RF هستند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

کیبورد لاجیتک K400

لاجیتک K400

کیبورد لاجیتک K400 یک کیبورد تاچ پد دار با دکمه‌های راست و چپ ماوس قابل کلیک است که می‌توانید از آن برای کار با کامپیوتر یا تلویزیون هوشمند خود استفاده کنید.

از ویژگی‌های این کیبورد وایرلس می‌توان به دکمه‌های اختصاصی مالتی‌مدیا و دکمه چپ کلیک ماوس تعبیه شده در سمت راست و بالای این کیبورد اشاره کرد.

همچنین این کیبورد بی‌سیم دارای برد 10 متر است و می‌توانید به راحتی بر مبلمان خود تکیه داده و بدون نگرانی از قطعی ارتباط از راه دور تلویزیون خود را کنترل کنید.

همچنین این کیبورد تنها با دو باتری AAA یا نیم‌قلم به شما عمر باتری یک ساله را می‌دهد و باید به این نکته توجه کرد که این یکسال به معای یک سال کاربری کیبورد است و زمانی که کیبورد خاموش است از عمر باتری آن کم نمی‌شود؛ پس با خیال راحت می‌توانید تا از این کیبورد و بدون نگرانی از به پایان رسیدن شارژ آن از آن استفاده نمایید.

 

همچنین نکته قابل توجه در رابطه با این کیبورد ارائه شدن آن با چیدمان دکمه‌های فارسی بر روی کیبورد برای بازار ایران است تا تایپ کردن با این کیبورد تاچ پد دار را به کاری ساده‌ تبدیل کند.

کیبورد بیاند BK-6800 RF

بیاند BK 6800

این کیبورد نیز هم مانند کیبورد لاجیتک K400 دارای تاچ پدی در کنار دکمه‌های خود است، اما تفاوت آن در عدم وجود دکمه‌های فیزیکی ماوس و مناسب‌تر بودن این کیبورد برای کار با کامپیوتر است.

اتصال این کیبورد به صورت Plug-and-Play است و برای استفاده از این کیبورد تنها کافی است تا گیرنده یا دانگل آن را به کامپیوتر خود متصل نمایید و شروع به استفاده از آن کنید.

این کیبورد از چیدمان دکمه‌های QWERTY استفاده می‌کند و به دلیل داشتن دکمه‌های Chicklet تایپ کردن با این کیبورد تجربه‌ای بسیار لذت بخش خواهد بود.

همچنین تاچ پد این کیبورد قادر به تشخیص 3 لمس همزمان است و این موضوع بدین معناست که می‌توانید به کمک این کیبورد از تمام میان‌برهای تعریف شده برای تاچ پد و ترک پد در سیستم‌عامل‌های Windows و MacOS بهره ببرید.

جمع‌بندی

ممکن است تا استفاده از ماوس را به تاچ پد لپتاپ یا کامپیوتر خود ترجیح دهید؛ اما داشتن یا کیبورد تاچ پد دار در کنار ماوس خود می‌تواند، خصوصاً در MacOS، می‌تواند در جابه‌جا شدن در بین پنجره‌های مختلف و استفاده از میانبرهای ترک پد بسیار کاربردی باشد.

اگر قصد تهیه کیبوردی مناسب را برای خود دارید پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب راهنمای خرید کیبورد را مطالعه نمایید تا بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.