ویدئو کنفرانس هم اینک نامی آشناست که در موارد بسیاری استفاده می‌شود. به خصوص نقش پررنگ آن در ارتباطات کاری نشان می‌دهد این تکنولوژی پس از این دیگر به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست. اما در سال‌های قبل استفاده از ویدئو کنفرانس چه وضعیتی داشت؟ آیا همواره کار کردن از راه دور و ارتباط با شرکای تجاری و کارمندان به همین اسانی ممکن بود؟ قطعا خیر.

ویدئو کنفرانس

در سال‌های پیش از این عموما فضاهای کاری به شکل کاملا متمرکز پیاده‌سازی می‌شد و کارمندان در یک فضای واحد به کار در کنار یکدیگر می‌پرداختند. ارتباطات خارج از شرکت به صورت حضوری انجام شده و در معدود مواردی که دیدار حضوری امکان پذیر نبود به ناچار به استفاده از دستگاه‌های ویدئو کنفرانس روی می‌آوردند. اما چرا به ناچار؟! زیرا در ابتدا این دستگاه‌ها به شدت گران قیمت بوده و در حقیقت روی یک سرور مشخص طراحی و اجرا می‌شدند. قیمت این دستگاه‌ها بعضا تا 100 هزار دلار می‌رسید و طبیعتا تنها شرکت‌های بزرگ قادر به استفاده از آن بودند. در این زمان همچنان دورکاری به شکل کنونی رایج نبود و اگر هم چنین موقعیتی وجود داشت، قطعا خرید یک دستگاه صد هزار دلاری برای این کار، بسیار غیرمنطقی تلقی می‌شد.

به مرور خدمات ابری یا Cloud Base پا به عرصه تکنولوژی گذاشتند و فضاهای کاری و اجتماعی را تحت تاثیر خود قرار دادند. به تدریج ابزارهای ویدئو کنفرانس از شکل قبلی خود فاصله گرفته و مطابق با نیاز کاربران طراحی شدند. تا جایی که اکنون شما با کمترین امکانات نظیر یک وبکم و هدست نیز می‌توانید ارتباط ویدیویی برقرار کنید. با توجه به انتظاری که شما از ارتباط ویدیویی دارید، تجهیزات مختلفی در بازار موجود است که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. تجهیزاتی که ارتباطات ویدئویی شخصی تا ارتباطات تصویری کاری در سطوح مختلف را پوشش می‌دهند.

هم اکنون بسیاری از شرکت‌های بزرگ در دنیا از شهرها و کشورهای مختلف جذب نیرو انجام می‌دهند و از طریق تجهیزات ویدئو کنفرانس به راحتی با آن‌ها در ارتباط هستند. هزینه‌ای که یک سازمان برای یک نیروی داخلی متحمل می‌شود به مراتب بیشتر از کارمندی است که به صورت دورکاری برای کمپانی فعالیت می‌کند. علاوه بر این بسیاری از مدیران اجرایی معتقدند که افراد در منزل و محیط شخصی خود راندمان کاری بالاتری داشته و با تمرکز بالاتری فعالیت می‌کنند. در این شرایط هم کارمند و هم کمپانی متناسب به نیاز خود به انتخاب یک نرم افزار تماس ویدیویی و خرید دستگاه ویدئو کنفرانس مناسب می‌پردازد و از این طریق ارتباطات کاری به بهترین شکل مدیریت می‌شود.

مزیت دیگر دستگاه‌های ویدئو کنفرانس این است که جلسات و سفرهای کاری را به طرز چشمگیری کاهش داده و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنند. در حال حاضر بسیاری از کمپانی‌های بزرگ، در شهرها و کشورهای مختلف دفاتری دارند که مدیریت و کنترل کارها را به راحتی از طریق ویدئو کنفرانس انجام می‌دهند. با توجه به وسعت جغرافیایی ایران، در کشور ما نیز استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس برای بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها گزینه ای بسیار منطقی و به عبارت بهتر یک ضرورت غیر قابل اجتناب برای بالا بردن راندمان محسوب می‌شود. به خصوص با افزایش سرعت اینترنت در سال‌های اخیر و همچنین افزایش پهنای باند، در این دوران دیگر موقعیت جغرافیایی یک محدودیت نیست. دیگر برای جلسات مختلف و یا آموزش نیروهای جدید در شهرها و کشورهای دیگر نیازی نیست با صرف هزینه‌های هنگفت اشخاصی به آن محل اعزام شوند، بلکه به راحت ترین شکل ممکن این کار از طریق دستگاه‌های ویدئو کنفرانس امکان پذیر است.

شرکت لاجیتک که در سال 1989 فعالیت خود را در لوزان سوئیس آغاز کرد، همواره همگام با ترند روز حرکت کرده و همین امر موجب شهرت و محبوبیت این برند شده است. به این دلیل که شروع فعالیت لاجیتک مصادف با تولید انبوه کامپیوترهای شخصی بود، این شرکت کار خود را با تولید و عرضه قطعات رایانه آغاز کرد و در مدت زمان کوتاهی توانست خود را در میان برندهای شاخص در عرضه قطعات سخت افزاری معرفی کند. هم اکنون نیز همزمان با موج جدید استفاده از تجهیزات ویدیویی، لاجیتک با شناخت درست بازار، به تولید دستگاه‌های ویدئو کنفرانس پرداخته و رهبری این بازار را در دست گرفته است.

لاجیتک هم اکنون رتبه 1 سهم بازار جهانی در دوربین‌های اتاق کنفرانس و همچنین رتبه 1 سهم بازار جهانی در وبکم را تصاحب کرده است. این شرکت در سه ماهه اخیر شاهد رشد بالای 60 درصدی فروش محصولات ویدئو کنفرانس نسبت به سه ماهه قبل در دنیا بوده و رشد 100 درصدی در منطقه خاورمیانه داشته است. شرکت اسپیرو نماینده انحصاری و رسمی گروه محصولات لاجیتک Logitech در ایران موفق به افزایش بالای 150 درصدی فروش این محصولات و جذب استقبال گسترده سازمان های بزرگ از این تجهیزات شده است که دلیل اصلی آن حذف یا کاهش برخی از هزینه های جاری سازمان ها و جایگزینی فناوری های روز دنیا به جای روش های سنتی است.

لاجیتک به دلیل مزیت قیمتی نسبت به سایر رقبا و در عین حال عرضه محصولات با کیفیت بالا به خوبی توانسته است کمپانی‌های بزرگ را به سوی خود جذب کند. دستگاه‌های ویدئو کنفرانس لاجیتک هر نوع کاربرد و سلیقه‌ای را پوشش می‌دهد؛ اتاق‌های جلسه کوچک، اتاق‌های متوسط و اتاق‌های بزرگ (هیئت مدیره) هر یک به صورت جداگانه توسط لاجیتک بررسی شده و دستگاه‌های متناسب با این فضاها ارائه شده است.

یکی از بزرگ‌‍ترین مزایای دستگاه‌های ویدئو کنفرانس لاجیتک، سازگاری آن‌ها با هر نوع نرم افزار ارتباط تصویری است. تجهیزات ویدئو کنفرانس لاجیتک با انواع گسترده‌ای از نرم‌افزارهای پیشرو در کنفرانس ویدیویی و خدمات مشابه شامل: BlueJeans, BroadSoft, C2G, Cisco, Lifesize, Skype, Skype for Business, Vidyo, Zoom ، شوکا و مواردی دیگر همخوانی دارند. چه شما از نرم افزارهای داخلی استفاده کنید و چه نرم افزارهای ارتباط تصویری خارجی را در اختیار داشته باشید، همواره لاجیتک نیاز شما را برآورده خواهد کرد.

به منظور معرفی محصولات ویدئو کنفرانس لاجیتک و تاثیر آن‌ها در کسب و کار امروز، همایش ویژه‌ای توسط شرکت لاجیتک و اسپیرو (نمایندگی رسمی لاجیتک در ایران) در روز چهارشنبه مورخ 14 آذر 97 با حضور چندی از مدیران ارشد ارگان ها و سازمان‌های برجسته کشور برگزار شد. در این همایش سهیل ترکان (مدیر عامل اسپیرو)، خانم سها ترکان (مدیر مارکتینگ لاجیتک)، Craig Hill (مدیر تشکلات VC در خاور میانه از طریق ویدئو کنفرانس از انگلستان) و همچنین جناب آقای علی معیر ( Ali Moayer از طریق ویدئو کنفرانس از سیلیکون ولی سانفرانسیسکو ) به سخنرانی پرداختند.

ویدئو کنفرانس

علی معیر در سال 1340 در شیراز متولد شد و پس از گذراندن دوران دبیرستان در تهران، برای تحصیلات عالی به کالیفرنیا نقل مکان کرد. پس از تحصیل در دانتشگاه کالیفرنیا و UOP مدرک لیسانس مهندسی برق و فوق لیسانس MBA را دریافت کرد و در سال 1983 در سیلیکون ولی (Silicon Valley)، طراحی و توسعه محصولات شبکه‌های مخابراتی را آغاز کرد. پس از کسب تجربه‌های مختلف، در سال 1991 برای توسعه محصولات جانبی به لاجیتک پیوست. آقای معیر در سال 2010 پروژه اوربیت علی (Orbit Ali) را به عنوان یک راهکار UC ارائه داد و در سال 2012 پس از توسعه محصول، به بازار عرضه شد. پس از آن در مدت زمان کوتاهی تقاضای زیادی برای این محصول ایجاد شده و در نتیجه توسعه پورتفلیوی کاملی از محصولات ویدئو کنفرانس برای مصارف شخصی تا اتاق کنفرانس‌های بزرگ در لاجیتک اجرا شد.

ویدئو کنفرانس

برای اطلاعات بیشتر  به وبسایت اسپیرو نماینده گروه محصولات لاجیتک در ایران مراجعه فرمایید:

https://espeero.com/landing-video-conference

برای خرید محصولات نیز به وبسایت چاره:

http://bit.ly/2KLy0NI

مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 89337-021 تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *