اگر شما در یک دفتر کاری هستید ولی می خواهید تا از خانه کار کنید؛ تحقیقات نشان می دهد که شما تنها نیستید. طبق تحقیقات Global Workplace Analytics بیش از نیمی از کارکنان می خواهند تا بتوانند کار هایشان را از خانه انجام دهند و 36 درصد از کارکنان کار از خانه را به افزایش حقوقشان ترجیح می دهند.

همکاری ویدئویی یا Video Collaboration مزایای زیادی برای کارکنان، کارفرمایان و کره زمین دارد و مصرف این نوع از محصولات رشد عضیمی در بازار های آسیایی و آمریکای جنوبی داشته است. دلایلی وجود دارد که چرا هر شرکت با هر اندازه ای باید در این بازار سرمایه گذاری کند، به عنوان مثال این اولین قدم برای تبدیل محل کار به محل کاری مدرن است.

1- کار از خانه در آینده به یک موضوع عادی تبدیل خواهد شد

با توجه به Frost and Sullivan تا 5 سال آینده 35 درصد از افراد از راه دور با یکدیگر در ارتباط خواهند بود. این که چرا به این سمت حرکت می کنیم مانند قضیه اول بودن مرغ یا تخم مرغ است، مشخص نیست که آیا جامعه تکنولوژی را ملزوم به حرکت به این جهت کرده یا تکنولوژی های نو جامعه در به این جهت سوق داده. با روند ارزان شدن تکنولوژی، تعداد بیشتری از افراد می توانند از اینگونه از امکانات بهره ببرند و این موضوع در زمینه تشکیلات ویدئو کنفرانس نیز صدق می کند؛ همینطور که کیفیت صوتی و تصویری دستگاه ها بالاتر می رود، هزینه هایشان کاهش پیدا می کند؛ بیشتر افراد می توانند کار های محل کارشان را از خانه و با محصولاتی مانند BRIO به انجام برسانند.

2- بیشتر اتاق های جلسات با محصولات ویدئو کنفرانس تجهیز نشده اند

همینطور که دفتر های کاری در حال حرکت به سمت اتاق های باز و مجهز به جدیدترین تکنولوژی ها حرکت می کنند، اتاق های کنفرانس “جمع و جور” که مناسب 2 تا 8 نفر هستند در حال زیاد شدن اند. محصولاتی مانند MeetUp به این اتاف ها قابلیت تبدیل به اتاق های ویدئو کنفرانس را می دهد تا شرکت ها با هر اندازه ای بتوانند با یک دیگر همکاری داشته باشند، بدون اینکه بحث فاصله مطرح باشد.

3- تا 5 سال آینده، 75 درصد کارکنان را افراد 20 تا 30 سال تشکیل خواهد داد

کارکنان نسل های دیگر معتقد اند که به دلیل علاقه به کار کردن از راه دور هستند؛ این افراد تنبل تر از نسل های قبل خود هستند. هرچند که این تغییرات باعث تغییر شکل کلی محل کار ها هستند، تغییراتی هستند که به نفع همه است. این افراد می خواهند تا بتوانند به صورت انعطاف پذیرتر و در گروه های بزرگتر که لزوماً در یک محل نیستند کار کنند. در نتیجه برای آنها یک محل کار معنی ندارد و همه حا برای آنها می تواند یک محل کار باشد و این افراد در حال تغییر شکل میزان کار از ساعت های سپری شده در محل کار به میزان کار های انجام شده و بازدهی این زمان هستند. در نتیجه این افراد می توانند از هرجا و در هر زمانی کار خود را انجام دهند.

4- بازدهی شما زمانی که از خانه کاز خود را انجام می دهید بیشتر است

شرکت ها این تصور غیر واقعی را دارند که اگر شما در محل کار خود نباشید، در حال کار کردن نیستید در حالی که ابزار های رایانش ابری به ما قابلیت دسترسی به اطلاعات و کار از هر محلی را می دهد، و این نکته قابل ذکر است که محل های کار دارای بازدهی بالایی نیستند، تحقیقات نیز این موضوع را تأیید می کنند، بدین شکل که گذارشات نشان داده که دو شوم از افرادی که از خانه کار کرده اند، رشد زیادی در بازدهی کار خود دیده اند و این در حالی است که 36 درصد از افراد کار از خانه را به افزایش حقوق خود ترجیح می دهند و رضایت کارکنان نیز از کار خود بدین شکل افزایش پیدا می کند. پس سرمایه گذاری در زمینه ویدئو کنفرانس یک حرکت معقول به سمت جلو است.

5- کار از خانه بازه استعداد افراد را گسترش می دهد

با تجهیزات ویدئو کنفرانس افراد می توانند از هر جا و در هر زمانی کار خود را انجام دهند. با توجه به هزینه های محل زندگی، بسیاری از افراد توان زندگی در قلب شهر و نزدیک به محل کار خود را ندارند و با توجه به گذارشات Global Workplace Analytics وضعیت رفت و آمد کارکنان در حال بدتر شدن است، به طور متوسط هر نفر 90 دقیقه در روز را در رفت و برگشت به محل کار خود و خانه شان هستند. تجهیزات ویدئو کنفرانس نه تنها این مشکل را حل می کند، بلکه راه حلی کاربردی و کم هزینه است و قابلیت کار از هر مکانی زمینه استعداد افراد شما را به صورت جهانی افزایش می دهد.

6- تجهیزات ویدئو کنفرانس دیگرهزینه بالایی ندارند

تکنولوژی ویدئو کنفرانس  راهکاری کم هزینه با انتخاب های زیاد برای شرایط مختلف با کیفیت بالا است و مانند گذشته نیازی به پشتیبانی، تعمیرات، هزینه های بالای نگهداری و دستگاه های جا گیر و دردسر ساز که قابلیت ارائه ی کیفیت مطلوب را نداشته و در اکثر مواقع نیز با مشکل رو به رو می شوند نیستند تا تمام افراد حاضر در جلسه به خوبی دیده و شنیده شوند و ایده ها و اطلاعات به اشتراک گذاشته شوند و به پیشرفت بی انجامد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *