کیفیت صدای مناسب عاملی حیاتی برای لذت بردن از گوش دادن به موسیقی مورد علاقه هر کسی است. تلفن‌های همراه دستگاه‌هایی مناسب برای پخش موسیقی هستند، اما کیفیتی که اکثریت ما به دنبال آن هستیم را به همراه ندارند. اسپیکر‌های بلوتوث و قابل حمل راهکار مناسبی برای دریافت کیفیت صدای مناسب برای گوش دادن به موسیقی هستند، اما با وجود محصولات زیاد با قابلیت‌های مختلف انتخاب و خرید اسپیکر بلوتوث خود به عاملی دردسر ساز تبدیل شده‌است و در این مقاله قصد داریم تا با بررسی 6 نکته شما را برای انتخاب و خرید یک اسپیکر بلوتوث و قابل حمل مناسب راهنمایی کنیم.

ابعاد و وزن

خرید اسپیکر بلوتوث

اسپیکر‌های بلوتوث در ابعاد مختلفی موجودند و با توجه به میزان استفاده‌ای که از اسپیکر خود می‌کنید باید اسپیکری با ابعاد و وزن مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

اگر اسپیکری می‌خواهید که بتوانید در هر زمانی آن را به همراه داشته باشید، باید اسپیکر‌های کوچک و سبک وزنی مانند UE WONDERBOOM یا Volkano Outback را تهیه کنید که کیفیت صدایی فوق‌العاده را در بسته‌ای بسیار کوچک و قابل حمل به شما ارائه می‌دهند.

 

کیفیت صدا

خرید اسپیکر بلوتوث

بدون شک یکی از مهمترین عوامل در خرید اسپیکر بلوتوث کیفیت صدای آن است. اما چگونه می‌توان کیفیت صدای یک اسپیکر را بدون گوش دادن به صدای آن تعیین کرد؟

دو عامل اصلی که باید به آن‌ها توجه کنید قدرت و بازه فرکانسی اسپیکر است.

عامل اول که قدرت نام دارد در واحد وات اندازه‌گیری می‌شود و می‌توان از میزان قدرت یک اسپیکر به صورت تقریبی میزان حجم صدایی که آن اسپیکر به شما خواهد داد را حدث زد. به عنوان مثال اسپیکرهای کوچک دارای قدرت خروجی 15 تا 20 وات هستند که تقریباً میزان حداکثر صدای آن‌ها حدود 80 دسیبل است که برای گوش دادن به موسیقی در محیط‌های باز کاملاً مناسب است.

عامل دیگری از اطلاعات فنی اسپیکر که باید به آن توجه کنید بازه فرکانسی است که اسپیکر می‌تواند تولید کند. گوش انسان توانایی شنیدن صوت در بازه فرکانسی 20Hz-20KHz را دارد، بنابراین هرچقدر که اسپیکر انتخابی شما بازه بیشتری از این عدد را پوشش دهد، رنج فرکانسی وسیع‌تری را می‌تواند تولید کند و در نتیجه کیفیت صدای بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان مثال اسپیکر بلوتوث Volkano Bazooka SQ دارای بازه فرکانسی 100Hz-20KHz و اسپیکر UE MEGABOOM دارای بازه فرکانسی 65Hz-20KHz است.

 

شارژدهی و باتری

خرید اسپیکر بلوتوث

 

اسپیکرهای مختلف دارای باتری‌ها با اندازه‌های متفاوت و میزان شارژدهی‌های آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد و اسپیکری که میزان شارژدهی بالاتری داشته باشد برتر از اسپیکر‌های دیگر است و اگر می‌خواهید به صورت طولانی مدت به پخش موسیقی بپردازید، می‌بایست اسپیکری با عمر باتری بیشتری را تهیه کنید.

 

نحوه اتصال

خرید اسپیکر بلوتوث

واضح است که بلوتوث یکی از روش‌های اتصالی است که تمام اسپیکرها از آن استفاده می‌کنند، اما اسپیکرهای را می‌توان یافت که توانایی پخش موسیقی از طریق جک 3.5 میلی‌متری هدفون، SD Card، Micro-SD Card و USB را نیز دارند. همچنین برخی از اسپیکرها از فناوری بلوتوث نسخه 5.0 برای اتصال به دستگاه‌های پخش موسیقی استفاده می‌کنند که می‌توانید نکات مثبت استفاده از این فناوری را در اینجا مطالعه کنید.

 

قابلیت اتصال چند اسپیکر

خرید اسپیکر بلوتوث

برخی از اسپیکرهای بلوتوثی موجود در بازار قابلیت اتصال چندین اسپیکر به یکدیگر را دارند تا بتوانید به صورت استریو به موسیقی خود گوش دهید و یا فضای بزرگتری را پوشش دهید. به عنوان مثال اسپیکرهای آلتیمت ایرز دارای این قابلیت هستند و اسپیکرهای UE ROLL 2 و UE WONDERBOOM دارای قابلیت Double-Up و اسپیکرهای UE BOOM2 و UE MEGABOOM دارای قابلیت Party-UP هستند که به شما اجازه می‌دهند تا تعداد بیش از 150 اسپیکر را به یکدیگر متصل کنید.

 

قیمت

خرید اسپیکر بلوتوث

همیشه به یاد داشته باشید که گران قیمت ترین گزینه، بهترین گزینه نیست. با تحقیق و مطالعه اطلاعات اسپیکرهای مختلف و حتی تست اسپیکرهای مختلف در فروشگاه‌ها اسپیکری را تهیه کنید که برای شما مناسب‌ باشد، بدون اینکه هیچگونه هزینه اضافی‌ای کرده باشید.

امیدواریم تا توانسته باشیم شما را در انتخاب و خرید اسپیکر بلوتوث راهنمایی کرده باشیم.

شرکت اسپیرو نماینده رسمی و انحصاری عرضه و خدمات لاجیتک در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *