کیبورد کامپیوتر انواع مختلفی دارند که با توجه به ویژگی‌های آن‌ها کاربرد متفاوتی دارند. یکی از این کاربردها تایپ است که ویژگی‌های مخصوص به خود را در یک کیبورد مناسب نیاز دارد. در این مطلب قصد داریم تا با بهترین کیبورد های مخصوص تایپ برند لاجیتک آشنا شویم.

ویژگی‌های بهترین کیبورد های مخصوص تایپ

اگر شما یک تایپیست هستید و به دنبال کیبورد جدیدی برای انجام کار خود هستید می‌دانید که برای تایپ سریع دستان شما در موقعیت ثابت Home Row بر روی کیبورد قرار می‌گیرد و تنها با حرکت انگشتانتان به تایپ خواهید پرداخت. به همین دلیل کیبورد انتخابی شما باید دستان شما را در موقعیت راحتی برای قرار گیری در محل خود نگه دارد.

برخی از کیبوردها دارای استراحتگاه مچ دست هستند که با قرار گرفتن دست شما بر روی آن‌ها به راحتی می‌توانید تا انگشتان خود را بر موقعیت مشخص شده قرار دهید و مشغول تایپ شوید.

برای آشنایی با نحوه تایپ سریع و نکات مربوط به آن پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب چگونه سریع تایپ کنیم را مطالعه نمایید.

نکته قابل توجه بعدی در بهترین کیبورد های مخصوص تایپ مدل دکمه‌ها و سوییچ‌های کیبورد است. اکثر کیبوردها از سوییچ‌های مکانیکی با دکمه‌هایی با ارتفاع متوسط استفاده می‌کنند. اما ممکن است تا این مدل مدل مورد پسند و انتخابی شما نباشد.

 

بهترین کیبوردبرخی از کیبوردها مانند کیبورد لاجیتک K780 دارای دکمه‌هایی با ارتفاع کم  هستند که به راحتی فعال می‌شوند و ممکن است تا برخی با این مدل از دکمه‌ها راحت‌تر کار کنند و برخی ممکن است تا استفاده از یک کیبورد مکانیکی که معمولاً جزء دسته کیبورد گیمینگ محسوب می‌شود را برای کار خود ترجیح دهند.

 

بنابراین قبل از این که تصمیم خود را در تهیه کیبورد قطعی نمایید بهتر ایت تا مدل‌های مختلف کیبورد را امتحان نمایید تا مدلی که با آن بهترین تجربه تایپ را دارید را انتخاب نمایید. به این نکته توجه کنید که شما باید بهترین کیبورد مخصوص به خود را تهیه نمایید، نه بهترین کیبوردی که بقیه آن‌ها را به عنوان بهترین کیبورد به شما معرفی می‌کنند.

کیبورد وایرلسقابلیت‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند در تجربه استفاده شما از کیبورد تأثیرگذار باشند به عنوان مثال انتخاب کیبورد بر اساس نوع اتصال آن. در مطلب کیبورد وایرلس یا سیمدار به توضیح این مورد پرداخته‌ایم و مزیت‌ها و معایب هرکدام از این مدل کیبوردها را بررسی کرده‌ایم؛ پس اگر تصمیم قطعی در مورد نوع اتصال کیبورد خود نگرفته‌اید بهتر است تا این مطلب را مطالعه نمایید.

بک لایت کیبوردقابلیت دیگر قابل توجه در کیبوردها وجود یا عدم وجود بک لایت کیبورد است که در مواقعی که در محیط کم نور مشغول به کار هستید یک قابلیت بسیار پرکاربرد به شمار می‌رود، اما اگر محیطی در آن مشغول به کار هستید از نور کافی برخوردار است نیازی به این قابلیت نخواهید داشت اما همچنان داشتن این قابلیت می‌توانید در مواقعی که به صورت اتفاقی در یک محیط کم نور مشغول به کار هستید به کمک شما خواهد آمد.

بهترین کیبوردنکته دیگر که معمولاً نادیده گرفته می‌شود قابلیت‌های نرم‌افزاری یک کیبورد است. بهترین کیبورد کیبوردی است که به شما در سرعت دادن به انجام کار کمک کند. به همین دلیل کیبورد‌های پیشرفته‌تر لاجیتک با پشتیبانی از نرم‌افزار لاجیتک Options می‌توانند به تغییر کارکرد دکمه‌های کیبورد بپردازند.

به این معنی که شما می‌توانید تا دستورات تعداد کمی از دکمه‌های کیبورد خود که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را تغییر دهید تا به کمک آن‌ها به انجام دستورات چند مرحله‌ای کیبورد مانند میانبرهای ویندوز 10 بپردازید.

این قابلیت ابتدا در کیبوردهای گیمینگ معرفی شد و هدف آن سرعت دادن به انجام دستورات پیچیده بازی‌ها بود. در اینجا نیز به کمک این قابلیت می‌‌توانید دستوراتی که تعداد بار زیادی آن‌ها را فعال می‌کنید را با سرعت بیشتری فعال کنید.

بهترین کیبورد های مخصوص تایپ

لاجیتک CRAFT

لاجیتک CRAFT برترین کیبورد برند لاجیتک است که تمامی قابلیت‌های بالا را داراست. این کیبورد دارای دکمه‌های با سطح فرورفته است که کلیک کردن دکمه‌های آن را بسیار راحت می‌کند. همچنین این کیبورد دارای یکی از پرنورترین بک لایت‌های کیبورد در بین کیبوردهای موجود در بازار است.

علاوه بر این‌ها قابلیت‌ها این کیبورد قابلیت اتصال به چندین دستگاه به صورت همزمان را به کمک اتصال به کمک دانگل یونیفای لاجیتک و اتصال بلوتوث دارد.

لاجیتک K380

کیبورد لاجیتک K380 با توجه به ابعاد آن یکی از بهترین کیبورد ها برای افرادی است که مداوم در حال حرکت هستند. این کیبورد یک کیبورد بسیار کوچک و کاملاً بلوتوث (بدین معنا که اتصال این کیبورد به کمک دانگل وجود ندارد) است که دارای سوییچ‌های باریک است و قابلیت اتصال همزمان به 3 دستگاه به صورت همزمان و سوییچ کردن بین آن‌ها را تنها با کلیک یک دکمه دارد.

لاجیتک K830

لاجیتک K830 یک کیبورد تاچ پد دار است که در اصل برای استفاده و کنترل تلویزیون‌های هوشمن طراحی شده‌است؛ اما با توجه به داشتن دکمه‌های بسیار نرم و روان و وجود تاچ پد که امکان استفاده از میانبرهای تاچ پد ویندوز و MacOS را به شما می‌دهد یکی از بهترین کیبورد های مخصوص تایپ محسوب می‌شود.

این کیبورد نیز دارای نورپردازی بک لایک کیبورد است و از نرم‌افزار Logitech Options پشتیبانی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *