ممکن است تصور کنید که کیبوردهای وایرلس نسبت به کیبورد سیم دار برتری کامل دارند، با توجه به عدم وجود کابل در اتصال و آزادی بیشتر در برد کیبورد وایرلس نسبت به کیبورد سیم دار باید ذکر کنیم که در استفاده از یک کیبورد که اتصال آن به کمک سیم انجام می‌شود نیز مزایایی وجود دارد.

 

پایداری ارتباط کیبورد سیم دار

کیبوردها و دستگاه‌های بی‌سیم ممکن است تا به دلیل از استفاده از یک نوع فرکانس برای ارتباط برای یکدیگر ایجاد مزاحمت کنند و باعث قطعی ارتباط یکدیگر برای مدت کوتاهی شوند. این اتفاق یکی از دلایل عمده‌ای است که کیبوردهای گیمینگ دارای ارتباط سیمی هستند.

 

کیبورد سیم دارکندی ارتباط کیبورد بی سیم

کیبوردهای وایرلس به دلیل استفاده از ارتباط بی سیم در انتقال اطلاعات به کامپیوتر کندتر از کیبوردهای سیم دار هستند. یکی دیگر از دلایل سیم دار بودن کیبوردهای گیمینگ کندتر بودن ارتباط بی سیم است.

در بازی‌ها شما می‌بایست در رقابت‌های جدی بیشترین سرعت عمل را داشته باشید و زمانی که تجهیزات گیمینگ شما سرعت واکنش شما را نداشته باشند در نهایت به باخت شما منجر خواهند شد.

کیبورد‌های گیمینگ دارای ویژگی‌های خاصی هستند و با کیبورد‌های عادی تفاوت دارند؛ این ویژگی‌ها را می‌توانید در مطلب تفاوت کیبورد گیمینگ و عادی مطالعه کنید.

 

کیبورد سیم دارنصب کیبورد

امروزه اکثر کیبورد‌ها به صورت Plug-and-Play متصل می‌شوند، بدین معنا که برای اتصال کیبورد نیاز به نصب درایور و نرم‌افزار ندارید؛ اما برای استفاده از تمامی قابلیت‌های از کیبوردهای بی سیم مانند کیبورد حرفه‌ای CRAFT نیاز به نصب نرم‌افزار مخصوص لاجیتک Options را دارید.

 

کیبورد سیم دارعمر باتری

کیبوردهای وایرلس با باتری کار می‌کنند و درست است که برخی از آن‌ها مانند کیبورد وایرلس لاجیتک K230 دارای عمر باتری 24 ماه هستند، اما در نهایت شارژ آن‌ها به پایان می‌رسد.

برخی از کیبورد‌های وایرلس مانند لاجیتک CRAFT باتری قابل شارژ دارند و می‌توانید از آن‌ها را با کابل به کامپیوتر خود متصل کنید و از آن‌ها در حال شارژ از آن‌ها استفاده کنید.

اما کیبورد سیم دار انرژی خود را از کامپیوتر می‌گیرد و لازم نیست تا هیچگاه نگران به پایان رسیدن شارژ کیبورد خود باشید.

 

جمع‌بندی

درست است که کیبوردهای وایرلس قابلیت‌های بیشتری نسبت به اکثر کیبوردهای سیم دار دارند، اما استفاده از کیبورد سیم دار نیز مزیت‌هایی نسبت به نوع وایرلس خود دارند. با مطالعه مطلب لینک شده می‌توانید با انواع کیبورد آشنا شوید.

اگر به دنبال کیبورد گیمینگ یا کیبوردی مناسب برای خود هستید پیشنهاد می‌کنیم تا مطالب راهنمای خرید کیبورد گیمینگ و راهنمای خرید کیبورد را مطالعه نمایید.

 

شرکت اسپیرو نماینده رسمی و انحصاری عرضه و خدمات لاجیتک در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *