ماوس‌های گیمینگ تجهیزات بسیار تخصصی و متمرکزی هستند و قابلیت‌های بسیار ویژه‌ای را به کاربران ارائه می‌‌دهند؛ به همین دلیل موارد بسیار کمی وجود دارد که یک ماوس گیمینگ برای انجام کار تخصصی دیگری مناسب باشد. یکی از این ویژگی‌ها دکمه اسنایپر باتن یا Sniper Button است که حتی همه ماوس‌های گیمینگ آن را ارائه نمی‌دهند و به عنوان مثال در ماوس‌های لاجیتک G502 HERO دیده می‌شود.

در این مطلب با ویژگی اسنایپر باتن در ماوس‌های گیمینگ و کاربرد آن‌ها آشنا می‌شویم.

Sniper Button چیست؟

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های ماوس گیمینگ و ماوس عادی در بیشتر بودن دکمه‌های ماوس‌های گیمینگ است و دلیل این امر قابلیت تنظیم دستورات مختلف برای این دکمه‌هاست تا در حین بازی بتوانید به سادگی و با سرعت دستورات مختلف بازی را به اجرا درآورید و سرعت عملکرد بیشتری نسبت به دشمنان خود داشته باشید.

یکی دیگر از قابلیت‌های ماوس‌های گیمینگ قابلیت تغییر میزان DPI ماوس است. به صورت خلاصه DPI خلاصه شده عبارت Dots Per Inch است و به معنی رزولوشن تصویری است که سنسور ماوس از سطح ماوس پد می‌بیند. هرچقدر این عدد بیشتر باشد با جابه‌جا کردن ماوس پوینتر شما در مانیتور بیشتر حرکت می‌کند و بالعکس.

مطلب پیشنهادی: کاربرد تغییر DPI در ماوس

 

یکی از این دکمه‌های اضافی که در تمامی ماوس‌های گیمینگ دکمه اسنایپر باتن است و وظیفه این دکمه تغییر DPI ماوس است. توجه کنید که این دکمه با دکمه‌های اصلی تغییر DPI در کارکرد و کاربرد تفاوت دارند.

در ماوس‌های گیمینگ یک یا دو دکمه برای تغییر DPI وجود دارد که میزان DPI را بین حالت‌های مختلف تغییر می‌دهد یا بیشتر و کمتر می‌کند، تفاوت دکمه اسنایپر باتن در این نکته است که این دکمه این تغییر را به صورت موقتی ایجاد می‌کند.

کاربرد اسنایپر باتن چیست؟

زمانی که شما در محیط بازی کمپ کرده‌اید و به دنبال دشمن می‌گردید نیاز دارید تا با میزان DPI بالا محیط اطراف خود را با سرعت بالایی بررسی کنید، اما زمانی که دشمن را پیدا می‌کنید می‌خواهید تا با کمترین DPI ممکن کار کنید تا شلیک دقیقی داشته باشید.

در حالت عادی باید چندین بار دکمه تغییر DPI را فشار دهید تا به کمترین DPI ممکن برسید، اما کاربرد دکمه اسنایپر باتن اینجا مشخص می‌شود که با فشار دادن آن DPI ماوس شما بلافاصله به کمترین میزان ممکن تغییر می‌کند. همچنین باید تا این دکمه را فشرده نگهدارید، زیرا با رها کردن دکمه اسنایپر باتن DPI ماوس به میزان قبلی خود باز می‌گردد.

با فشاردادن و نگهداشتن دکمه اسنایپر باتن DPI ماوس خود را به صورت موقت به کمترین میزان ممکن یا تنظیم شده توسط خودتان تغییر می‌دهید، شلیک خود را با دقت بالا به انجام می‌رسانید و دوباره با رها کردن آن به میزان DPI قبلی بر می‌گردید.

به همین دلیل است که این دکمه اسنایپر باتن نام دارد و در محیط بازی شبیه به حبس کردن نفس یک اسنایپر واقعی برای دقت دادن به سلیک خود عمل می‌کند.

در صورتی که قصد تهیه ماوس گیمینگ مناسبی را برای خود دارید پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب راهنمای خرید ماوس گیمینگ را مطالعه نمایید.

نظرات (2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *