ممکن است از این امر با خبر نبوده باشید، اما کیبورد و ماوس با PS4 کار می‌کند. قابلیت اتصال کیبورد و ماوس به PS4 می‌تواند در تایپ کردن، گشت و گذار در اینترنت و انجام برخی از بازی‌های شوتر اول شخص بسیار کاربردی باشد. استفاده از کیبورد و ماوس در بازی یکی از دلایل اصلی برتری بازی با گیمینگ PC نسبت به کنسول بازی است و با این کار می‌توانید این برتری را به نفع خود به پایان برسانید.

البته بازی‌هایی مانند Call of Duty از این قابلیت استفاده نمی‌کنند و دلیل آن عدم وجود برتری نسبی افراد به دلیل هدفگیری دقیق به کمک ماوس است. اما با این حال برخی از بازی‌ها از این قابلیت استفاده می‌کنند و در این مطلب می‌خواهیم تا با نحوه اتصال کیبورد و ماوس به PS4 آشنا شویم.

نحوه اتصال کیبورد و ماوس به PS4

شما می‌توانید از انواع مختلف کیبورد و ماوس از جمله سیم‌دار مانند Logitech K740، وایرلس مانند Logitech K230، کومبو و حتی بلوتوث برای اتصال به PS4 استفاده کنید. برای اتصال یک کیبورد یا ماوس کافی است تا آن را از طریق پورت USB موجود در قسمت جلویی پلی‌استیشن 4 به آن متصل کنید. اگر ماوس و کیبورد شما بی‌سیم است با اتصال دانگل این کار انجام می‌شود و ظرف چند ثانیه کیبورد و ماوس شما توسط پلی‌استیشن شناخته خواهد شد.

اتصال کیبورد و ماوس به PS4همچنین می‌توانید کیبورد و ماوس‌های بی‌سیم بلوتوث مانند کیبورد Logitech K780 و یا ماوس Logitech MX Master 2S را به PS4 خود متصل کنید و این کیبورد و ماوس‌های بلوتوث می‌توانند هر مدلی باشند و لازم نیست تا کیبورد و ماوسی مخصوص PS4 باشند تا توانایی اتصال به آن را داشته باشند.

برای اتصال کیبورد و ماوس‌های بلوتوث می‌بایست آن‌ها را در حالت اتصال قرار دهید، در PS4 خود به صفحه‌ی Devices و سپس Bluetooth Devices بروید و نام کیبورد و ماوس شما روی صفحه‌ی نمایشگر ظاهر می‌شود و با انتاب آن‌ها به آن‌ها متصل می‌شوید.

اتصال کیبورد و ماوس به PS4

همچنین می‌توانید تا تنظیمات مربوط به کیبورد و ماوس خود را در PS4 عوض کنید، برای این کار کافی است تا Settings را باز کرده، به صفحه Select Devices و صفحه External Keyboard یا Mouse بروید. در اینجا می‌توانید تا به مشخص کردن نوع کیبورد، زمان دوباره انجام شدن دستورات زمانی که دکمه را نگه می‌دارید و برای ماوس راست دست یا چپ دست بودن و سرعت نشانگر خود را مشخص کنید.

حال می‌توانید در فضای PS4 با ماوس و کیبورد خود فعالیت کرده و در صفحات اینترنت به سادگی بگردید و انواع تایپ مانند رمزها و بسیاری دیگر را با کیبورد و ماوس خود وارد کنید.

بازی با ماوس و کیبورد

در اینجاست که ممکن است به مشکل بخورید، زیرا با وجود این که می‌توانید با کیبورد و ماوس PS4 خود را کنترل کنید، اما نمی‌توانید اکثر بازی‌ها را با کیبورد و ماوس بازی کنید.

اتصال کیبورد و ماوس به PS4این مشکل از طرف سازندگان بازی‌ها به وجود می‌آید و دلیل آن عدم توانایی شما در بازی با کیبورد و ماوس است که می‌تواند عملکرد شما را در بازی ارتقا دهد و حتی اگر بخواهید این بازی‌ها را در کامپیوتر و از طریق Remote Play انجام دهید، بازهم به کنترلر PS4 خود احتیاج پیدا خواهید کرد. البته برخی از بازی سازان و برخی از بازی‌ها مانند Fortnite، Final Fantasy XIV: A Realm Reborn و War Thunder از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند.

همچنین می‌توانید ویدئوی زیر را نیز در رابطه با اتصال کیبورد و ماوس به PS4 تماشا کنید.

 

شرکت اسپیرو نماینده رسمی و انحصاری عرضه و خدمات لاجیتک در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *