دلایل زیادی برای استفاده از یک کیبورد بلوتوث به‌جای یک کیبورد وایرلس عادی وجود دارد؛ ممکن است تا بخواهید تا با کیبورد خود به دستگاه‌‌های همراه خود متصل شوید و بر روی آن‌ها به تایپ سریع پیام‌هایتان بپردازید؛ ممکن است تا به پورت‌های USB لپتاپ خود نیاز داشته باشید و نخواهید تا آن‌ها را با دانگل USB کیبورد پر کنید؛ یا حتی یک کیبورد بلوتوث را به عنوان هدیه گرفته باشید و قصد استفاده از آن را داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه اتصال کیبورد بلوتوث به کامپیوتر آشنا کنیم.

کیبورد بلوتوث چیست؟

کیبوردها بر اساس نوع و روش اتصال خود به 3 دسته سیم‌دار، وایرلس و بلوتوث تقسیم می‌شوند. اتصال کیبوردهای سیم‌دار و بی‌سیم از طریق کابل یا گیرنده‌ای با رابط USB به کامپیوتر انجام می‌شود اما اتصال کیبورد بلوتوث با اتصال کاملاً وایرلس بلوتوث انجام می‌شود.

اتصال کیبورد بلوتوث به کامپیوتر

اتصال کیبورد بلوتوث کاملاً شبیه به اتصال دستگاه‌های بلوتوثی دیگر مانند اسپیکر و بلوتوث یا هندزفری بلوتوث است.

اتصال کیبورد بلوتوثبرای اتصال کیبورد بلوتوث به کامپیوتر خود باید بعد از روشن کردن آن دکمه اتصال آن را نگه دارید تا کیبورد به حالت Pairing Mode برود؛ معمولاً نشانگر LED وجود دارد که با چشمک زدن مداوم آن با رنگ‌های متفاوت نشان دهنده Pairing Mode است.

سپس به بخش تنظیمات بلوتوث در کامپیوتر خود بروید و کیبورد خود را در بین لیست دستگاه‌های موجود پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

سپس کدی در صفحه نمایش به شما نشان داده می‌شود، با وارد کردن آن در نامبرپد کیبورد و کلیک کردن دکمه Enter اتصال را تأیید کنید. حال کیبوردتان را با موفقیت به کامپیوتر متصل کرده‌اید.

اتصال کیبورد بلوتوث به تبلت و موبایل

مراحل اتصال کیبورد بلوتوث به تبلت و موبایل نیز دقیقاً مشابه اتصال کیبورد بلوتوث به کامپیوتر است.

اتصال کیبورد بلوتوثابتدا باید کیبورد خود را در حالت Pairing Mode قرار دهید؛ در بخش تنظیمات بلوتوث دستگاه خود به دنبال کیبورد خود باشید؛ سپس با انتخاب کیبورد خود و وارد کردن کد داده شده به شما توسط موبایل یا تبلت در کیبورد و کلیک دکمه Enter اتصال را تأیید کنید.

کیبوردهای بلوتوثی برند لاجیتک مانند لاجیتک K780 و لاجیتک K480 علاوه بر اتصال بلوتوث به شما قابلیت اتصال 3 دستگاه به صورت همزمان با بلوتوث را می‌دهد و شما می‌توانید تنها با کلیک دکمه‌های شماره دستگاه، دستگاهی که می‌خواهید بر روی آن تایپ کنید را انتخاب کنید.

 

نظرات (2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *