کدام ماوس پد مناسب است ؟ : بررسی انواع ماوس پد

ماوس پد مناسب

اگر دائما از کامپیوتر استفاده می‌کنید و یا شغل شما به نحوی است که ساعات زیادی از روز را باید با کامپیوتر کار کنید؛ خرید ماوس پد مناسب از نان شب نیز برای شما واجب‌تر است زیرا یک پد حرفه‌ای می‌تواند سلامتی مفاصل دستان شما را تضمین کند. در این مقاله قصد داریم تا ویژگی‌های ماوس پد مناسب را برای شما بازگو کنیم؛ لطفاً تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

در ابتدا باید اشاره کنیم که ماوس پد ها با توجه به مورد استفاده‌ی آن‌ها به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:

• عادی

• گیمینگ

• طبی

 

ماوس پد مناسبماوس پد عادی:

کاربرد اصلی ماوس پد ایجاد سطحی غیر شفاف و دارای فرورفتگی‌ها و برامدگی‌های کوچک است تا کار سنسور تعبیه شده در ماوس که تشخیص حرکت دست شما با توجه به حرکت تصویر مشاهده شده توسط ماوس است را ساده‌تر کند. با این کار دقت ماوس شما در ردیابی حرکت دست نیز افزایش می‌دهد.

ماوس پدهای عادی نیز خود با توجه به نوع سطح خود به دو دسته سخت و نرم تقسیم می‌شوند. ماوس پد های سخت دارای پوشش پلاستیکی هستند تا اصطکاک کمتری نسبت به ماوس پد های نرم که دارای پوشش پارچه‌ای هستند داشته باشند. این امر ماوس پد های سخت را برای کار‌های سرعت بالا و ماوس پد های نرم را برای کارهای سرعت پایین مناسب‌تر می‌کند.

 

ماوس پد مناسبماوس پد مناسب گیمینگ:

یکی از کارکردهای یک ماوس پد حرفه‌ای در بازی است. تنها یک گیمر حرفه‌ای است که می‌داند یک ماوس پد خوب چقدر می‌تواند در نتیجه بازی تاثیرگذار باشد.

ویژگی‌های ماوس پد مناسب گیمینگ نسبت به ماوس پد عادی ابعاد آن است؛ ماوس پد های عادی ابعادی در حدود ۲۰ در ۱۰ سانتی‌متر دارند، درحالی که کوچکترین ماوس پد های گیمینگ از بزرگترین ماوس پد های عادی بزرگترند. دلیل بزرگتر بودن ماوس پد های گیمینگ این است که در حال بازی شما توجهی به موقعیت دست خود ندارید و ممکن است تا با حرکات ناگهانی و سریع ماوس خود را از روی ماوس پد خارج کنید، ماوس پد های گیمینگ دارای ابعاد بزرگی هستند تا شما نگران موقعیت دست خود نباشید.

یکی دیگر از ویژگی‌های ماوس پد مناسب برای گیمینگ و ویژگی ماوس پدهای گیمینگ لاجیتک فوم به‌کار رفته در لایه زیری آن‌هاست. ماوس پد های گیمینگ برای ماراتن‌های بازی طراحی شده‌اند و با استفاده از فوم Orthalite از خسته شدن مچ دست شما در مابل سطح میز محافظت می‌کند.

اگر می‌خواهید نتیجه بازی را به نفع خودتان رقم بزنید به شما پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ماوس پد گیمینگ زیر آشنا شوید:

ماوس پد مناسب• ماوس پد گیمینگ سخت Logitech G440

امکاناتی که ماوس پد گیمینگ Logitech G440 نسبت به قیمت آن دارد بسیار مناسب است. از نقاط قوت آن سطح پلیمری ماوس مخصوص بازی است که از اصطکاک جلوگیری می‌کند و برای بازی‌هایی با DPI بالا بسیار مناسب است.

عملکرد سنسور ماوس با این ماوس پد بسیار دقیق انجام می‌شود و احتمال خطا را بسیار پایین می‌آورد. هر ماوس گیمینگی می‌تواند به خاطر چند لایه بودن این پد مانورهای قابل توجهی را در حین بازی برای گیمر داشته باشد. پیشنهاد می‌شود برای بهبود عملکرد این پد در کنار آن از سنسورهای مخصوص بازی Logitech G مانند سنسور Logitech HERO استفاده کنید.

 

ماوس پد مناسب

ماوس پد طبی:

اگر به سلامتی خود اهمیت می‌دهید و زمان زیادی را با ماوس کار می‌کنید داشتن یک ماوس ارگونومیک و یک ماوس پد طبی برای شما ضروری است. اکثر پدهای ژله‌ای با استانداردهای طبی طراحی شده است که فرم دست به نحوی قرار می‌گیرد که به مفصل‌های مچ دست فشار وارد نشود.

 

شرکت اسپیرو نماینده رسمی و انحصاری عرضه و خدمات لاجیتک در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *